Įpusėjo prašymų priimti studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose registravimas

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      2022-07-01

Nuo birželio pradžios prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS) užregistravo per 19 tūkst. stojančiųjų. Iš jų 12 tūkst. asmenų jau pasirinko ketinamas studijuoti studijų programas.

Šiuo metu daugumą prašymų studijuoti pateikė ankstesniais metais baigusieji mokyklas ir tik kiek daugiau nei trečdalis stojančiųjų yra 2022-ųjų abiturientai. Bendrojo priėmimo prašymus teikti ir koreguoti dar galima iki liepos 25 d. Jau ne pirmus metus abiturientai, kol nežino valstybinių brandos egzaminų rezultatų, registruotis ir juo labiau pasirinkti siekiamas studijuoti studijų programas neskuba, palieka šį veiksmą praktiškai paskutinei prašymų priėmimo savaitei.

Savo svajones jau nurodę stojantieji į aukštąsias mokyklas savo prašymuose aukščiausiu prioritetu dažniausiai rinkosi universitetines socialinių mokslų, sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos bei menų studijų programas, kolegijų sektoriuje – verslo ir viešosios vadybos, sveikatos mokslų ir inžinerijos mokslų studijų krypčių grupių programas.

Stojantieji į universitetus prioritetą teikia studijoms Vilniaus universitete, toliau rikiuojasi Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas bei Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.

Tarp populiariausių jau keletą metų išlieka Medicinos studijų programa tiek Lietuvos sveikatos mokslų universitete, tiek Vilniaus universitete. Taip pat šiame universitete nemažai stojančiųjų renkasi Psichologijos, Teisės, Kūrybos komunikacijos studijų programas. Į populiariausių programų dešimtuką šiuo metu patenka Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino studijų programa, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos atlikimo ir Kino meno studijų programos, Mykolo Romerio universiteto Teisės ir ikiteisminio proceso studijų programa, Kauno technologijos universiteto Programų sistemų studijų programa.

Norintieji studijuoti kolegijose prašymuose dažniausiai nurodo Kauno kolegiją, Vilniaus kolegiją ir Klaipėdos valstybinę kolegiją. Dažniausiai stojantieji renkasi Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programą tiek Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, tiek Kauno kolegijoje ir Vaikystės pedagogikos studijų programą Vilniaus kolegijoje. Tarp populiariausių studijų programų jau keletą metų išlieka Bendrosios praktikos slaugos studijų programa, vykdoma Vilniaus kolegijoje, Kauno kolegijoje ir Alytaus kolegijoje. Panašus skaičius stojančiųjų renkasi Kosmetologijos, Dizaino, Logistikos bei Socialinio darbo studijų programas, vykdomas Kauno kolegijoje.

Per pirmąjį bendrojo priėmimo mėnesį jau užsiregistravo per 1,4 tūkst. stojančiųjų į ugdymo studijų krypčių grupės studijų programas. Kasdien vyksta jų motyvacijos įvertinimas, teigiamą įvertinimą jau gavo 622 asmenys.

Laikyti vieną ar daugiau stojamųjų egzaminų į meno krypties studijų programas užsiregistravo daugiau nei 1,8 tūkst. stojančiųjų. Tai apie 3 proc. daugiau nei pernai. Egzaminuose jau dalyvavo beveik 800 stojančiųjų, iš jų teigiamai įvertinti 759 asmenys. Pagrindinė stojamųjų egzaminų sesija vyks iki liepos 22 d., o motyvacijos vertinimas vyks iki liepos 23 dienos.

Labai aktyviai stojantieji registruojasi į trumposios pakopos studijų programas. Šiuo metu jau yra užsiregistravusių daugiau nei 500 asmenų. Primename, kad trumposios pakopos studijos yra naujovė Lietuvoje, jos šiemet sulauks pirmųjų studentų.

Teikti prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose gali ir Ukrainos piliečiai, turintys laikinąją apsaugą Lietuvoje, jų studijoms Vyriausybė skiria paramą. Priėmimo prašymus į pirmosios pakopos studijas LAMA BPO pateikė jau beveik 100 ukrainiečių. Jie dažniausia rinkosi informacinių technologijų, dizaino, inžinerijos, architektūros, filosofijos bei verslo ir viešosios vadybos studijų programas. Ukrainiečiai, norintys studijuoti Lietuvoje, taip pat gali tiesiogiai kreiptis į šalies aukštąsias mokyklas.

Stojantiesiems svarbu dėmesingai užpildyti prašymą. Pirmuoju pageidavimu stojantysis turėtų nurodyti labiausiai norimą studijų programą su pasirinktu finansavimo šaltiniu ir atitinkamai pagal svarbą išrikiuoti kitus pageidavimus. Pagrindinio priėmimo metu jų į savo prašymą galima įtraukti ne daugiau kaip 9.

Apie pagrindinio priėmimo rezultatus stojantieji bus informuoti liepos 29 d. tiek informacinėje sistemoje, tiek elektroniniu paštu. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti tiek elektroniniu būdu (nuo liepos 29 d. 15 val.), tiek atvykę į aukštąją mokyklą (nuo rugpjūčio 1 d. 9 val.) iki rugpjūčio 2 d. 17 val. Rugpjūčio 3–5 d. vyks papildomas priėmimas. Kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 10 d. iki 12 val.

Jei prieš teikdami prašymą norite gauti daugiau informacijos, pasinaudokite priėmimo sistemos (BPIS) vedliu į aukštąsias mokyklas: Priėmimo sistemos (BPIS) vedlys į aukštąsias mokyklas – YouTube

Daugiau informacijos apie bendrąjį priėmimą į pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje: Pirmosios pakopos ir vientisosios studijos – LAMA BPO

Kontaktai pasiteirauti:

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO)

El. p.: aukstasis@lamabpo.lt, atstovas.spaudai@lamabpo.lt.