Skip to main content

Kovo mėnesį vyksta išankstiniai stojamieji egzaminai į menų ir pedagogikos studijas

2023 m. kovo 01d.

Norintieji studijuoti meno studijų krypties, menų pedagogikos ir specialiosios pedagogikos (logopedijos) programas nuo kovo 1 d. jau gali registruotis Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS) ir laikyti išankstinius stojamuosius egzaminus.

Stojamuosius egzaminus į menų studijų programas ir šiemet galima laikyti nelaukiant pagrindinės stojamųjų egzaminų sesijos, kuri vyks birželio–liepos mėn. Išankstiniai stojamieji egzaminai šiemet vykdomi į visas Vilniaus dailės akademijos (VDA) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) vykdomas meno studijų krypties programas, taip pat ir į VDU meno pedagogikos ir specialiosios pedagogikos (logopedijos) programas. Išankstinėje stojamųjų egzaminų sesijoje stojamieji egzaminai vyks į Vilniaus universiteto (VU) Šiauliuose vykdomą muzikos pedagogikos studijų programą ir į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) vykdomą šokio krypties studijų programą. Pirmą kartą išankstinėje stojamųjų egzaminų sesijoje stojamieji egzaminai bus vykdomi į Vilniaus kolegijos (VK) populiariosios muzikos, muzikinio teatro, šokio pedagogikos studijų programas.

Registruotis laikyti išankstinius stojamuosius egzaminus galima kovo 1–12 dienomis. Stojamieji egzaminai vyks kovo 13–31 d. Primename, kad neišlaikiusieji stojamojo egzamino pavasario sesijoje, jo perlaikyti vasarą vyksiančios pagrindinės stojamųjų egzaminų sesijos metu nebegalės, tačiau galės laikyti kitos grupės stojamąjį egzaminą.

Prašymai dalyvauti pavasario meno stojamųjų egzaminų sesijoje teikiami per LAMA BPO tinklalapį, prisijungiant prie BPIS. Asmeniui, užsiregistravusiam sistemoje ir į savo prašymą įtraukusiam meno studijų krypties, meno pedagogikos ir specialiosios pedagogikos (logopedijos) programas, skiltyje „Stojamieji egzaminai“ bus priskiriami reikiami stojamieji egzaminai. Kaip ir ankstesniais metais, dauguma stojamųjų egzaminų vyks nuotoliniu būdu, tačiau kai kuriuos egzaminus VDU, LMTA ir VK vykdys aukštojoje mokykloje kontaktiniu būdu (žr. pavasario stojamųjų egzaminų tvarkaraštį: https://lamabpo.lt/wp-content/uploads/2023/02/Pavasario-stojamuju-egzaminu-tvarkarastis-2023-m..pdf).

Stojamųjų egzaminų aprašai: https://lamabpo.lt/pirmosios-pakopos-ir-vientisosios-studijos/stojamieji-egzaminai-ir-motyvacijos-vertinimas/

Stojamųjų egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašai ir tvarkaraščiai taip pat skelbiami LAMA BPO, VDA, VDU, VU, LMTA ir VK tinklalapiuose.

Vasaros stojamųjų egzaminų sesija vyks birželio 13 d. – liepos 25 d. Daugiau informacijos apie bendrąjį priėmimą į pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje: https://lamabpo.lt/pirmosios-pakopos-ir-vientisosios-studijos/.

VDA nuotr.

Kontaktai pasiteirauti:

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO)

El. p.: aukstasis@lamabpo.lt, atstovas.spaudai@lamabpo.lt


Konsultavimas telefonu
+370 37 280400
Atstovė spaudai
+370 685 91460
Dėl aukštojo mokslo
aukstasis@lamabpo.lt
Dėl profesinio mokymo
profesinis@lamabpo.lt
Asociacijos bendrasis el. paštas
info@lamabpo.lt
Studentų g. 54, LT-51424, Kaunas
I-IV  08:00-17:00
 V     08:00-15:45