LAMA BPO prezidentui įteiktas valstybės apdovanojimas – už nuopelnus Lietuvai

Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentui, profesoriui daktarui Pranui Žiliukui Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybės apdovanojimą už nuopelnus Lietuvai.

Lietuvos Respublikos Prezidento 2022 m. vasario 14 d. dekrete Nr. 1K-863 nurodyta: „Apdovanoju ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi Praną Žiliuką – Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti prezidentą, profesorių, daktarą, bendrojo priėmimo sistemos į Lietuvos aukštąsias mokyklas kūrėją, konceptualiai prisidėjusį prie jos įgyvendinimo.“

Valstybės apdovanojimai – tai Respublikos Prezidento dekretu skiriami ordinai, medaliai ir kiti pasižymėjimo ženklai, kurie įteikiami Lietuvos valstybei nusipelniusiems Lietuvos Respublikos piliečiams ir užsieniečiams pagerbti. Šiuos reikšmingus apdovanojimus gavusių žmonių darbai skatina džiaugtis Lietuvos valstybe ir didžiuotis jos pasiekimais.

LAMA BPO praėjusiais metais paminėjo savo 20 metų sukaktį. Didžiuotis tikrai yra kuo –sukurta ir sklandžiai veikia bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas sistema. Per du dešimtmečius LAMA BPO šimtams tūkstančių jaunuolių tapo plačiai atvertais vartais į mokslą ir profesinę kvalifikaciją. Kasmet LAMA BPO informacine sistema pasinaudoja apie 60 tūkst. stojančiųjų, iš jų – per 20 tūkst. tampa studentais ir per 20 tūkst. – profesinio mokymo įstaigų mokiniais. Visiems priėmimo dalyviams ištisus metus teikiama išsami informacija apie priėmimo procedūras ir rezultatus, teikiamos konsultacijos ir pagalba stojantiesiems, valstybės institucijoms teikiamos analitinės apžvalgos ir prognozės.