„Aukštųjų mokyklų mugė 2025“ buvo pilna veiksmo ir gyvybės
Trečiadienį, sausio 29 d., Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko jau tradicija tapęs karjeros renginys – „Aukštųjų mokyklų mugė 2025“. Kaip ir kasmet, po didžiausios šalies arenos stogu būsimiesiems studentams prisistatė bene visos Lietuvos aukštosios mokyklos ir regiono profesinio mokymo įstaigos.
Nemokamas renginys pritraukė minias smalsių jaunuolių, trokštančių susipažinti su aukštojo mokslo galimybėmis Lietuvoje. Mugė buvo pilna veiksmo ir gyvybės, o didžiulis susidomėjimas dar kartą patvirtino, kokia aktuali ir svarbi tema yra studijų pasirinkimas. Lankytojai čia gavo vertingos informacijos apie studijų programas, stojimą į aukštąsias mokyklas, karjeros perspektyvas, taip pat galėjo pasiklausyti įdomių diskusijų, pranešimų ir sėkmės istorijų. Renginiai vyko trijose erdvėse: amfiteatre, renginių erdvėje ir VIP salėje.
Gausiai dalyvių susirinko į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuotą diskusiją „Ką svarbu žinoti šių ir ateinančių metų abiturientams?“, kurioje naujoves ir aktualią informaciją abiturientams bei jaunesnių klasių mokiniams pristatė švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Regina Valutytė, Nacionalinės švietimo agentūros direktorius Simonas Šabanovas ir ŠMSM Ugdymo departamento direktorė Jolanta Navickaitė.
Ką aktualu žinoti šiemet stojantiems į aukštąsias mokyklas mugės metu lankytojus individualiai konsultavo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) atstovai, o mugei įsibėgėjus amfiteatro renginių erdvėje buvo pristatytas išsamus pranešimas „2025 m. priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas“ apie slenkstinius reikalavimus, konkursinio balo sandarą, konkursinio balo skaičiuoklę, priėmimo datas, finansavimo galimybes, LAMA BPO atliekamas funkcijas.
Primename, kokie 2025 m. slenkstiniai reikalavimai stojantiesiems į aukštąsias mokyklas:
- stojantieji į aukštąsias mokyklas šiemet turės būti išlaikę ne mažiau kaip tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos (išskyrus menus) ir vieną stojančiojo laisvai pasirinktą egzaminą;
- šių trijų valstybinių brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis turi būti ne mažesnis negu pagrindinis mokymosi pasiekimų lygis (50 balų), jeigu stojama į universitetines studijas, ir ne mažesnis nei patenkinamas (41 balas), jei stojama į kolegines studijas;
- visiems stojantiesiems taip pat reikės pasiekti mažiausią stojamąjį konkursinį balą, nustatytą pačių aukštųjų mokyklų. Mažiausius konkursinius balus tvirtina kiekviena aukštoji mokykla ir skelbia savo priėmimo taisyklėse.
Vidurinį išsilavinimą įgijusiems 2024 m. ir seniau, galioja jų mokyklos baigimo metu taikyti minimalieji reikalavimai.
LAMA BPO konsultuoja ir padeda stojantiesiems visais su priėmimu susijusiais klausimais: teikia informaciją apie priėmimo sąlygas, studijų programas, stojamųjų balų skaičiavimo tvarką ir kitus svarbius aspektus ne tik priėmimo metu, tiek ir ištisus metus.
Priėmimas į aukštąsias mokyklas prasidės birželio 1 d. Linkime jums sėkmingai įveikti egzaminus ir įgyvendinti savo svajones! Taip pat kviečiame išbandyti 2025 m. konkursinio balo skaičiuoklę ir įvertinti savo galimybes įstoti į pasirinktą studijų programą:
https://lamabpo.lt/pirmosios-pakopos-ir-vientisosios-studijos/konkursinio-balo-skaiciuokle/
Daugiau informacijos apie bendrąjį priėmimą į trumposios pakopos, pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje: https://lamabpo.lt/trumposios-pakopos-studijos/, https://lamabpo.lt/pirmosios-pakopos-ir-vientisosios-studijos/.
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) kontaktai: tel. (+370) 37 280400, el. p.: aukstasis@lamabpo.lt, atstovas.spaudai@lamabpo.lt.