Skip to main content

Sudarytos galimybės norintiems mokytis ir gauti valstybės finansavimą

2024 m. kovo 21d.

Nuo šių metų pradžios startavusi nauja suaugusiųjų švietimo platforma KURSUOK.LT kviečia mokytis suaugusiuosius Individualių mokymosi paskyrų (IMP) sistemoje. IMP sistema – tai vieno langelio principu veikianti vieninga tarpinstitucinė sistema, kurioje teikiami pasiūlymai mokytis pagal neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymosi programas, sudaromos galimybės registruotis į įvairius mokymus, tobulinti bendrąsias ir su profesine veikla susijusias kompetencijas, gauti valstybės finansavimą. Mokymosi krepšeliu, kuris siekia 500 Eur., gali pasinaudoti 18–65 metų dirbantys asmenys, jau įgiję kvalifikaciją ar turintieji aukštąjį išsilavinimą.

LAMA BPO atsakinga už šios naujos švietimo platformos informacinės sistemos (IMP IS) sukūrimą, įdiegimą ir paleidimą. IMP IS plėtojama LAMA BPO sukurtos Bendrojo priėmimo informacinės sistemos pagrindu, ji susieta su daugiau kaip dešimčia valstybės informacinių išteklių registrų ir informacinių sistemų, turi realaus laiko sąsają su svetaine KURSUOK.LT. Į IMP IS jungiamasi iš svetainės KURSUOK.LT, nukreiptas į IS asmuo joje registruojasi, čia iš išorinių sistemų automatiškai įkeliami išsilavinimo ir įgytų profesinių kvalifikacijų, užimtumo duomenys. Asmuo čia pasirenka norimus mokymus, finansavimo šaltinį, pasirašo mokymosi sutartį ir baigęs mokymus gauna skaitmeninį mokymosi programos baigimo pažymėjimą, kurio duomenys toliau saugomi Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registre.

KURSUOK.LT platforma suteikia galimybę tobulėti siekiantiems asmenims vienoje vietoje rasti pačius naudingiausius ir reikalingiausius mokymus bei sėkmingai augti karjeros srityje. Šioje platformoje nuo šių metų sausio 15 d. jau yra užsiregistravę 37 mokymo paslaugų teikėjai, kurių 196 mokymosi programos – nuo menų, grožio, sveikatos priežiūros, užsienio kalbų, iki skaitmeninių technologijų mokymų – įvertintos teigiamai ir gali būti skelbiamos IMP sistemoje. Šiuo metu sistemoje galima registruotis į 86 mokymosi programas, 106 mokymo grupes. IMP sistemoje mokymai vykdomi jau daugiau kaip 240 mokymo grupių. KURSUOK.LT platforma atvira ir užsieniečiams, gyvenantiems Lietuvoje.

Itin didelio susidomėjimo sulaukusioje suaugusiųjų švietimo platformoje jau registravosi virš 16 tūkst. asmenų, iš jų – per 80 proc. sudaro moterys, vieni jų jau pasirinko norimus mokymus, kiti dar renkasi. Į vykstančius mokymus užsiregistravo daugiau kaip 4,5 tūkst. mokymo dalyvių, kurių mokymams rezervuota per 2 milijonų eurų IMP krepšelio lėšų. Skaitmeninės kompetencijos ugdymo programose užsiregistravo virš tūkstančio asmenų. Iki kovo 20 d. mokymus baigė 474 asmenys, iš jų 468 asmenys gavo skaitmeninius mokymosi programos baigimo pažymėjimus.


Konsultavimas telefonu
+370 37 280400
Konsultavimas el. paštu:
dėl aukštojo mokslo
aukstasis@lamabpo.lt
dėl profesinio mokymo
profesinis@lamabpo.lt
Asociacijos bendrasis el. paštas
info@lamabpo.lt
Atstovė spaudai
+370 685 91460
 
atstovas.spaudai@lamabpo.lt
Studentų g. 54, LT-51424, Kaunas
I-IV  08:00-17:00
 V     08:00-15:45