Skip to main content

Tikslas ir istorija

LAMA BPO tikslas – organizuoti ir vykdyti priėmimą į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas, įgyvendinant teisės aktų ir studijų ir mokymo programas vykdančių institucijų nuostatas ir reikalavimus, suteikiant galimybę stojantiesiems rinktis iš kelių aukštųjų mokyklų ar profesinio mokymo įstaigų programų, teikti informaciją ir pagalbą priėmimu suinteresuotoms šalims.

1998 m.

Kauno technologijos universitetas (KTU) ir Vilniaus universitetas (VU) pradėjo vykdyti bendrąjį priėmimą ir kurti Bendrojo priėmimo informacinės sistemos struktūrą.

1999 m.

Bendrojo priėmimo į KTU ir VU metu stojantieji vienu prašymu galėjo pareikšti norą dalyvauti priėmimo konkursuose iki 20 skirtingų studijų programų. Dalyvauti kitų metų bendrajame priėmime nusprendė ir daugiau aukštųjų mokyklų.

2000 m.

Į bendrąjį priėmimą įsijungė dar 3 universitetai: Kauno medicinos universitetas (šiuo metu – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas), Šiaulių universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

2001 m.

Bendrasis priėmimas pasipildė dar 2 universitetais: Lietuvos veterinarijos akademija (šiuo metu LSMU Veterinarijos akademija) ir Lietuvos žemės ūkio universitetu (LŽŪU, šiuo metu VDU Žemės ūkio akademija). Bendrojo priėmimo sistema naudojosi beveik 19 tūkst. abiturientų; 2001 m. lapkričio 30 d. 16 aukštųjų mokyklų priėmė sprendimą įsteigti Lietuvos aukštųjų mokyklų asociaciją bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

2002 m.

2002 m. vasario 21 d. LAMA BPO įregistruota Registrų centre. Bendrojo priėmimo sistema naudojosi dar šešios Lietuvos aukštosios mokyklos: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija (LKA), Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA, šiuo metu – Lietuvos sporto universitetas, LSU), Lietuvos muzikos akademija (LMA, šiuo metu – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, LMTA), Vilniaus dailės akademija (VDA), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Tarptautinė aukštoji vadybos mokykla (ISM, šiuo metu – ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas). Bendrojo priėmimo sistema aptarnavo beveik 24 tūkst. abiturientų. Sukurta ir priimta eksploatacijai Bendrojo priėmimo informacinė sistema (BPIS).

2003 m.

Bendrajame priėmime dalyvavo jau šešiolika Lietuvos universitetinių aukštųjų mokyklų – debiutavo Klaipėdos universitetas (KU), Lietuvos teisės universitetas (LTU, šiuo metu – Mykolo Romerio universitetas, MRU) ir Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU).

2005 m.

Į asociaciją buvo priimta Vilniaus kolegija (VK).

2007 m.

Į bendrąjį priėmimą įsijungė Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla ir Vilniaus teisės ir verslo kolegija.

2008 m.

LAMA BPO perregistruota pagal pasikeitusius Asociacijų įstatymo reikalavimus, 2008 m. balandžio 21 d. jai suteiktas naujas kodas 111961268, galiojantis ir šiuo metu.

2009 m.

LAMA BPO gavo švietimo ir mokslo ministro įgaliojimą vykdyti priėmimą į visas šalies aukštąsias mokyklas ir konkurso tvarka joms skirstyti valstybės finansuojamas studijų vietas. BPIS buvo pritaikyta studijų krepšelio principui įgyvendinti švietimo ir mokslo ministro įsakymu nustatyta tvarka. BPIS naudojama ir priėmimui į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.

2010 m.

Bendrajam priėmimui skirta Europos struktūrinių fondų parama, priėmimas stojantiesiems tapo nemokamas. Stojančiųjų prašymai studijuoti pradėti teikti tik internetu. Baigusiųjų mokyklas brandos atestatų duomenys bendrajam priėmimui per internetinę sąsają gaunami iš pradėjusio veikti Mokinių registro, tik anksčiau bendrojo ugdymo mokyklas baigusių asmenų duomenys dar gaunami iš BPIS pateikiamų brandos atestatų kopijų.

2011 m.

Kaune pradėjo veikti LAMA BPO centrinė būstinė, kurioje dirba konsultantai, programuotojai, tvarkomi ir saugomi bendrojo priėmimo duomenys.

2012 m.

Bendrajame priėmime dalyvauja 21 universitetas ir 24 kolegijos.

2013 m.

Išplėtota internetinė sąsaja su Švietimo informacinių technologijų centru (ŠITC) dėl studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registro duomenų gavimo ir stojančiųjų nukreipimo į AIKOS informacinę sistemą. Bendrajame priėmime dalyvauja 20 universitetų ir 23 kolegijos

2014 m.

Sukurtas elektroninis kodifikatorius, jame kiekviena studijų programa algoritmo pagalba priskiriama tam tikrai studijų krypčių grupei ir konkursinio balo grupei; sukurtas stojamųjų egzaminų ir motyvacijos vertinimo aptarnavimo posistemis ir elektroninių tvarkaraščių modulis.

2015 m.

Sukurti nauji slaptažodžio ir prisijungimo kodo atstatymo ir priminimo automatinio generavimo, stojančiojo vardo, pavardės sutikrinimo su Mokinių registro duomenimis posistemiai; sukurti stojamųjų egzaminų vertinimo automatinio apdorojimo ir kodų generavimo moduliai.

2016 m.

Pasirašytas LAMA BPO ir ŠITC susitarimas dėl jau įgytų bakalauro studijų kreditų, jeigu jų bakalauro studijose įgyta daugiau negu pusė, duomenų perdavimo; raštu ir grafiškai atliekamų ir elektroninėse laikmenose pateikiamų stojamųjų egzaminų užduočių vertinimo ir rezultatų apdorojimo modulis pritaikytas dirbti mobiliais įrenginiais; bendrajame priėmime dalyvauja 19 universitetų ir 22 kolegijos (prasidėjo aukštojo mokslo tinklo pertvarka).

2017 m.

Sukurtas naujas BPIS posistemis, skirtas priėmimui į profesinio mokymo įstaigas, šio posistemio kūrimui ir eksploatacijai gauta Europos struktūrinių fondų parama. Aukštosioms mokykloms parengta galimybė iš BPIS pasiimti išsamius statistinius priėmimo duomenis. Bendrajame priėmime dalyvauja 19 universitetų, 21 kolegija ir 73 profesinio mokymo įstaigos.

2018 m.

Parengta sąsaja su ŠITC dėl duomenų, reikalingų priėmimui į profesinio mokymo įstaigas, mainų. LAMA BPO svetainėje ir BPIS aktuali informacija pateikiama ir anglų kalba. Bendrajame priėmime dalyvauja 18 universitetų, 19 kolegijų ir 74 profesinio mokymo įstaigos.

2019 m.

Patvirtinti nauji LAMA BPO įstatai, kuriuose papildyti asociacijos veiklos tikslai ir uždaviniai, išplėstos funkcijos. BPIS suteiktas valstybės informacinės sistemos statusas, ji įregistruota Valstybės informacinių sistemų registre. Patvirtinti nauji BPIS nuostatai, BPIS duomenų saugos nuostatai ir BPIS specifikacija. Bendrajame priėmime dalyvauja 17 universitetų, 19 kolegijų ir 73 profesinio mokymo įstaigos.

2020 m.

Patvirtintos LAMA BPO asmens duomenų tvarkymo taisyklės ir BPIS naudotojų prieigos aprašas. Stojančiųjų į pedagogo kvalifikaciją suteikiančias studijų programas motyvacijos vertinimas ir BPIS naudotojų mokymai vyko nuotoliniu būdu. Parengta el. sutarčių su studentais ir mokiniais sudarymo sistema, kuria naudojasi beveik visos aukštosios mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos. LR Vyriausybė panaudos pagrindais suteikė LAMA BPO patalpas Kaune, Studentų g. 54. Bendrajame priėmime dalyvauja 17 universitetų, 19 kolegijų ir 65 profesinio mokymo įstaigos (po profesinio mokymo tinklo pertvarkos).

2021 m.

BPIS pritaikyta ir priėmimui į magistrantūros ir profesines studijas, naują posistemį naudoja LMTA (tik į magistrantūros studijas), KU ir MRU. Parengta el. sutarčių su studentais ir mokiniais sudarymo sistema, kuria naudojasi beveik visos aukštosios mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos. Bendrajame priėmime dalyvauja 16 universitetų, 19 kolegijų ir 63 profesinio mokymo įstaigos.

2022 m.

Sukurtas naujas LAMA BPO tinklalapio dizainas. Sukurtas ir įdiegta posistemis priėmimui į trumposios pakopos studijas. Patobulinta BPIS prašymo teikimo aplinka, sukurtos stojančiojo prašymo pildymo instrukcijos stojantiesiems tiek į Lietuvos aukštąsias mokyklas, tiek į profesinio mokymo įstaigas. Bendrajame priėmime dalyvauja 34 aukštosios mokyklos, 44 profesinio mokymo įstaigos (po naujos įstaigų tinklo pertvarkos) ir 2 kolegijos, 1 gimnazija ir 1 mokykla-daugiafunkcinis centras.

2023 m.

Įdiegta naujų BPIS ataskaitų apie priėmimą į profesines (mokytojo) studijas, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje turinčių ukrainiečių studijas. Pradėtas kurti Individualių mokymosi paskyrų sistemos BPIS posistemis, skirtas dirbantiems asmenims, pasirinkusiems mokytis pagal neformalaus suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas. Užbaigti Europos struktūrinių fondų paramos priėmimo sistemai tobulinti projektai.

2024 m.

Bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas vykdomas aukštųjų mokyklų lėšomis. Atnaujintas bendrojo priėmimo algoritmas dviem konkursinėms eilėms įgyvendinti, antroji konkursinė eilė skirta socialinės dimensijos ir praktinės veiklos kriterijus atitinkantiems asmenims priimti. Priėmimo metu įvyko kolegijų tinklo pokyčiai, iš 12 valstybinių kolegijų susiformavo 7 kolegijos, dvi kolegijos tapo universitetų padaliniais. Pagal LURK ir LKDK bendradarbiavimo sutartį įkurtas Konsultacinis komitetas. Priėmimą į profesinio mokymo įstaigas finansuoja VšĮ „Mokausi Lietuvoje“. Baigtas kurti ir eksploatuojamas Individualių mokymosi paskyrų sistemai (platforma kursuok.lt) skirtas BPIS posistemis.
Aukštyn

Konsultavimas telefonu
+370 37 280400
Konsultavimas el. paštu:
dėl aukštojo mokslo
aukstasis@lamabpo.lt
dėl profesinio mokymo
profesinis@lamabpo.lt
Asociacijos bendrasis el. paštas
info@lamabpo.lt
Atstovė spaudai
+370 685 91460
 
atstovas.spaudai@lamabpo.lt
Studentų g. 54, LT-51424, Kaunas
I-IV  08:00-17:00
 V     08:00-15:45