Skip to main content

Norintieji įgyti profesiją jau gali teikti prašymus

2023 m. birželio 01d.

Jau nuo šiandien galima teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS) ir dalyvauti bendrajame priėmime į profesinio mokymo įstaigas. Mokymo programas stojantiesiems šiemet siūlo 47 profesinio mokymo įstaigos ir 2 kolegijos. Į valstybės finansuojamas profesinio mokymo vietas, kaip ir pernai, planuojama priimti 20 610 asmenų.

Pagrindinio priėmimo vasaros etapo prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 7 dienos. Šiame etape galima nurodyti iki 3 pageidavimų į valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas.

Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek ir 9–10 klasių mokiniai bei I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius. Nuo birželio 1 d. 44 profesinio mokymo įstaigos gimnazistams siūlo rinktis per 300 profesinio mokymo modulių. Pasirinkę vieną atskirą modulį bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai mokysis kiek kitaip negu profesinio mokymo įstaigų auklėtiniai. Jie profesinio mokymo įstaigoje galės turėti nuo 3 iki 6 pamokų, o mokymasis truks nuo vienerių iki dvejų metų.

Teikti prašymus ir gauti valstybės finansuojamą vietą profesinio mokymo įstaigose turi galimybę ir iš Ukrainos atvykę asmenys, kuriems Lietuvos Respublikoje suteikta laikinoji apsauga. Stojantiesiems rekomenduojama kreiptis į pasirinktą profesinio mokymo įstaigą dėl konsultacijų įsiregistruojant į sistemą ir pasirenkant profesinio mokymo programą.

Iki prašymų teikimo termino pabaigos stojantysis prioriteto tvarka turi nustatyti savo pageidavimų, kuriems jis pripažintas tinkamu, eiliškumą. Kvietimą mokytis stojantysis gaus tik vieną. Pagrindinio priėmimo vasaros etapo rezultatus stojantieji sužinos rugpjūčio 11 d., o rugpjūčio 14–17 d. galės sudaryti profesinio mokymo sutartis.

Į likusias laisvas vietas rugpjūčio 21–27 d. bus skelbiamas papildomas priėmimas. Prašymus dėl valstybės finansuojamų vietų galės teikti tik tie stojantieji, kurie nesudarė profesinio mokymo sutarčių dėl valstybės finansuojamos vietos pagrindinio priėmimo metu. Papildomo priėmimo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 29 d. Sutarčių sudarymas profesinio mokymo įstaigose vyks rugpjūčio 30–31 dienomis.

Stojantieji raginami atidžiai pildyti informacinėje sistemoje esančią kontaktinės informacijos skiltį ir skaityti LAMA BPO siunčiamus elektroninius laiškus. Užsiregistravusiems ir bendrajame priėmime dalyvaujantiems asmenims viso priėmimo metu BPIS ir elektroniniu paštu bus siunčiami laiškai apie duomenų neatitikimą, kvietimą mokytis ir kita svarbi informacija.

Prieš teikdami prašymą susipažinkite su priėmimo sistemos (BPIS) vedliu į profesinio mokymo įstaigas.

Primename, kad šiemet priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapo metu sudaryta daugiau nei 1,1 tūkst. mokymo sutarčių su 18 profesinio mokymo įstaigų.

Daugiau informacijos apie bendrąjį priėmimą į profesinio mokymo įstaigas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/.
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro nuotr.
Kontaktai pasiteirauti: Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO)
El. p. profesinis@lamabpo.lt, atstovas.spaudai@lamabpo.lt.


Konsultavimas telefonu
+370 37 280400
Konsultavimas el. paštu:
dėl aukštojo mokslo
aukstasis@lamabpo.lt
dėl profesinio mokymo
profesinis@lamabpo.lt
Asociacijos bendrasis el. paštas
info@lamabpo.lt
Atstovė spaudai
+370 685 91460
 
atstovas.spaudai@lamabpo.lt
Studentų g. 54, LT-51424, Kaunas
I-IV  08:00-17:00
 V     08:00-15:45