Skip to main content

Norintieji įgyti profesiją nuo birželio 3 d. gali teikti prašymus

2024 m. gegužės 31d.

Nuo birželio 3 d. jau galima teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS) ir dalyvauti centralizuotame priėmime į profesinio mokymo įstaigas. Mokymo programas stojantiesiems šiemet siūlo 47 profesinio mokymo įstaigos ir 2 kolegijos. Į valstybės finansuojamas profesinio mokymo vietas, kaip ir pernai, planuojama priimti 20 610 asmenų.

Pagrindinio priėmimo vasaros etapo prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 5 dienos. Šiame, kaip ir kituose etapuose, galima nurodyti iki 3 pageidavimų į valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas.

Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek ir 9–10 klasių mokiniai bei I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius. Nuo birželio 3 d. 37 profesinio mokymo įstaigos gimnazistams siūlo rinktis per 270 profesinio mokymo modulių.

Teikti prašymus ir gauti valstybės finansuojamą vietą profesinio mokymo įstaigose turi galimybę ir iš Ukrainos atvykę asmenys, kuriems Lietuvos Respublikoje suteikta laikinoji apsauga.

Iki prašymų teikimo termino pabaigos stojantysis turi nustatyti savo pageidavimų, kuriems jis pripažintas tinkamu, eiliškumą, išdėstydamas juos pagal prioritetą. Kvietimą mokytis stojantysis gaus tik vieną. Pagrindinio priėmimo vasaros etapo rezultatus stojantieji sužinos rugpjūčio 9 d. iki 12 val. ir rugpjūčio 9–13 d. galės sudaryti profesinio mokymo sutartis.

Į likusias laisvas vietas rugpjūčio 14–25 d. bus skelbiamas papildomas priėmimas. Prašymus dėl valstybės finansuojamų vietų galės teikti tik tie stojantieji, kurie nesudarė profesinio mokymo sutarčių dėl valstybės finansuojamos vietos pagrindinio priėmimo metu. Papildomo priėmimo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 27 d. Sutarčių sudarymas profesinio mokymo įstaigose vyks rugpjūčio 28–30 d.

Stojantieji raginami atidžiai pildyti informacinėje sistemoje esančią kontaktinės informacijos skiltį ir skaityti LAMA BPO siunčiamus elektroninius laiškus. Užsiregistravusiems ir bendrajame priėmime dalyvaujantiems asmenims viso priėmimo metu BPIS ir elektroniniu paštu bus siunčiami laiškai apie duomenų neatitikimą, kvietimą mokytis ir kita svarbi informacija.

Primename, kad šiemet priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapo metu sudaryta beveik tūkstantis mokymo sutarčių su 16 profesinio mokymo įstaigų, pagal atskirus profesinio mokymo modulius sutartis sudarė 57 I–IV gimnazijos klasių ir 9–12 bendrojo ugdymo mokyklų klasių mokiniai.

Daugiau informacijos apie priėmimą į profesinio mokymo įstaigas rasite LAMA BPO tinklalapyje: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/.

Klaipėdos technologijų mokymo centro nuotr.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) kontaktai: tel. (8-37) 280400, el. p.: profesinis@lamabpo.lt, atstovas.spaudai@lamabpo.lt.


Konsultavimas telefonu
+370 37 280400
Konsultavimas el. paštu:
dėl aukštojo mokslo
aukstasis@lamabpo.lt
dėl profesinio mokymo
profesinis@lamabpo.lt
Asociacijos bendrasis el. paštas
info@lamabpo.lt
Atstovė spaudai
+370 685 91460
 
atstovas.spaudai@lamabpo.lt
Studentų g. 54, LT-51424, Kaunas
I-IV  08:00-17:00
 V     08:00-15:45