Skip to main content

Nuo vasario 1 d. galima teikti prašymus mokytis profesinio mokymo įstaigose

2024 m. vasario 01d.

Vasario 1 d. prasideda 2024 metų priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Teikti prašymus galima iki vasario 11 d. Priėmime gali dalyvauti asmenys, baigę pagrindinio ir vidurinio ugdymo programą arba įgiję aukštąjį išsilavinimą ir / ar profesinę kvalifikaciją.

Pagrindinio priėmimo žiemos etape šiemet dalyvauja 21 profesinio mokymo įstaiga, siūloma rinktis iš beveik 200 profesinio mokymo programų. Norintieji dalyvauti priėmime prašymus ir reikiamus dokumentus turi pateikti LAMA BPO informacinėje sistemoje. Prašyme galima pateikti iki 3 pageidavimų, kuriuos stojantysis turi nurodyti prioriteto tvarka.

Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek ir 9–10 klasių mokiniai bei I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius.

Kvietimai mokytis bus skelbiami vasario 15 d. Mokymo sutarčių sudarymas vyks vasario 19–20 d. Kvietimą mokytis gavęs stojantysis sutartį galės sudaryti elektronine forma arba atvykęs į profesinio mokymo įstaigą.

Užsiregistravusiems ir žiemos priėmime dalyvaujantiems asmenims priėmimo metu elektroniniu paštu bus siunčiama informacija dėl duomenų poreikio, rezultatai apie stojančiojo tinkamumą pasirinktoms programoms, kvietimas mokytis ir kiti svarbūs pranešimai. Raginame stojančiuosius atidžiai pildyti informacinėje sistemoje esančią kontaktinės informacijos skiltį ir skaityti LAMA BPO siunčiamus elektroninius laiškus.

Vasaros etapo priėmimas į profesinio mokymo įstaigas šiemet prasidės birželio 3 d., stojantieji prašymus galės užregistruoti iki rugpjūčio 5 d. Papildomas priėmimas į profesinio mokymo įstaigas vyks rugpjūčio 14–25 d. Priėmimas į laisvas valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas vyks rugsėjo 2 d. – spalio 31 d. Iš viso į valstybės finansuojamas vietas, kaip ir ankstesniais metais, numatyta priimti 20,6 tūkst. mokinių.

Daugiau informacijos apie priėmimą į profesinio mokymo įstaigas rasite LAMA BPO tinklalapyje: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) kontaktai: tel. (8-37) 280400, el. p.: profesinis@lamabpo.lt, atstovas.spaudai@lamabpo.lt.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro nuotr.


Konsultavimas telefonu
+370 37 280400
Konsultavimas el. paštu:
dėl aukštojo mokslo
aukstasis@lamabpo.lt
dėl profesinio mokymo
profesinis@lamabpo.lt
Asociacijos bendrasis el. paštas
info@lamabpo.lt
Atstovė spaudai
+370 685 91460
 
atstovas.spaudai@lamabpo.lt
Studentų g. 54, LT-51424, Kaunas
I-IV  08:00-17:00
 V     08:00-15:45